O blogu i o mnie

Pracujesz jako sieciowiec? Jesteś studentem zainteresowanym sieciami komputerowymi? A może traktujesz tę tematykę czysto hobbystycznie? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań to ten blog jest dla Ciebie! Blog ten powstał dla ludzi takich jak Ty – pasjonatów sieci komputerowych.
” Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu „Konfucjusz

Dlaczego warto czytać ten blog?

Moim celem jest tworzenie treści, które pozwolą Ci efektywnie pracować jako sieciowiec. Wierzę, że dzięki temu rozwiniesz swoje praktyczne umiejętności, a wiedza którą tu nabędziesz pozwoli Ci zawsze nadążyć za zmianami zachodzącymi w branży.

Chciałbym się z Tobą podzielić bazą wiedzy, która będzie tu powstawała, uczynię zatem wszystko co w mojej mocy by była ona łatwo dostępna, przejrzysta i prosta w zrozumieniu. Znajdziesz tu następujące treści:

  • wiadomości z branży, w których będę opisywał nowe technologie oraz przedstawiał wydarzenia ze świata sieci komputerowych, które w moim subiektywnym odczuciu warte są uwagi każdego sieciowca,
  • samouczki oraz materiały treningowe, w których w prosty sposób będę wyjaśniał zarówno technologie leżące u podstaw sieci komputerowych, jak i bardziej zaawansowane tematy,
  • własne przemyślenia związane z szeroko pojętą pracą sieciowca oraz branżą technologiczną – będą to treści w formie felietonu
  • recenzje urządzeń oraz programów mogących usprawnić Twoją pracę

Dlaczego tworzę tego bloga?

Specyfika branży sieciowej sprawia, że każdego dnia pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Często jest tak, że wydaje nam się, że znamy pewną technologię bardzo dobrze – do czasu aż rzeczywistość to weryfikuje odkrywając pewne braki. I właśnie to stało się podstawowym powodem stworzenia tego bloga – usystematyzowanie wiedzy, nieustanne jej poszerzanie i dzielenie się nią z Tobą.

Kim jestem i czym się zajmuję?

Pozwól, że się przedstawię – nazywam się Damian Michalak i jestem inżynierem sieci komputerowych. Posiadam czteroletnie doświadczenie w sferach takich jak sieci WAN, Campus LAN, Data Center oraz sieci bezprzewodowe. W dotychczasowej pracy zajmowałem się zarówno zarządzaniem sieciami jak i ich wdrażaniem. Jeśli interesują Cię szczegóły mojej pracy zawodowej to zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na LinkedIn lub do kontaktu za pośrednictwem formularza.

Damian MichalakO blogu