Książki – Rozwój Osobisty

◄ wróć do listy kategorii

4-GODZINNY TYDZIEŃ PRACY

Timothy Ferris

Przyznam szczerze – fascynująca idea, ale jednak mało możliwa do zrealizowania. Niemniej jednak pomysł rezygnacji z pracy na etacie i zaplanowanie sobie pracy pod to jak chcemy wieść życie wydaje się być kuszący. Jeśli jesteś znudzony swoim etatem, lub po prostu chciałbyś coś zmienić w swoim życiu – polecam. Ta pozycja zainspiruje Cię do działania.

FASTLANE MILIONERA

MJ DeMarco

Wspaniała książka. Okazała się dla mnie bardzo ważną lekturą – pomogła mi ona skrystalizować w moim życiu pewien cel, aktywowała kreatywność, pobudziła mnie do myślenia, zadawania pytań i szukania odpowiedzi na problemy społeczne, tworząc w mojej głowie wizję biznesu jako lekarstwa na nie, a przedsiębiorcy jako lekarza.

THE ONE THING

Gary Keller, Jay Papasan

Książka ta zmienia sposób postrzegania obowiązków i problemów. Pomaga poukładać sobie wiele aspektów naszego życia w odpowiedniej kolejności. Warto się nad tym zastanowić, docenić to co mamy i żyć pełnią życia. „Zadbaj o to, aby każdego dnia robić to, co naprawdę ważne. Jeśli człowiek wie, co się dla niego najbardziej liczy, wszystko nabiera sensu”.

THE POWER OF HABIT

Charles Duhigg

Świetnie napisana książka popularnonaukowa prezentująca najnowsze badania nad kształtowaniem się nawyków i metodami ich zmiany. Autor przytacza wiele przykładów z praktyki, daje też sporo ważnych wskazówek dla chcących zmienić swoje nawyki. Kluczowe jest tu odkrycie, że nawyk może być przedstawiony jako triada: wskazówka, zwyczaj, nagroda – jest to tzw. pętla nawyku. Znajomość owej triady może być szczególnie ważna dla tych, którzy chcą wypracować nowe nawyki.

THE MAGIC OF THINKING BIG

David Schwartz

Książka skupia się przede wszystkim na tym jak polepszyć swój wizerunek, relacje w pracy, jak stać się lepszym i wydajniejszym pracownikiem. Autor chce bysmy zastanowili się nad naszym podejściem do otaczającego świata i ludzi. Jak zyskać większy szacunek, sympatię i jak wyznaczać sobie cele by nie kończyły się niepowodzeniami. Bardzo dobra lektura, zachęcająca do tego by sięgać po owoce wiszące najwyżej.

GETTING THINGS DONE

David Allen

Konkretny poradnik pomagający ogarnąć chaos w życiu i w głowie. David Allen uczy jak wyrzucić z głowy cały bałagan w postaci miliona ważniejszych i mniej ważnych spraw do załatwienia, uporządkować go, ustalić priorytety, zaplanować działanie, a następnie zrealizować ten plan, mając nad nim systematyczną kontrolę. Książkę polecam osobom, które tak jak ja chcą się dobrze zorganizować – zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym.

OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA

Anthony Robbins

Zmiana – to słowo jest streszczeniem tego dzieła. Jest w tej książce wiele wartościowych zdań, jednak jedno jest wyjątkowe: „Wielu ludzi przecenia to co może osiągnąć w ciągu roku, niewielu natomiast docenia to co może osiągnąć w ciągu 10 lat.”. Gdzie byłeś 10 lat temu, a gdzie jesteś dzisiaj? Miej wizję, misję i cele. Planuj długoterminowo i korzystaj z życia.

THE MIRACLE MORNING

Hal Elrod

Książka o czymś więcej, niż o porannym wstawaniu. Wprowadza w pozytywny nastrój i pobudza myślenie. Jest ona pełna motywacji. Ogólna zasada jest prosta – wstajesz rano (wcześniej niz zwykle),relaksujesz się, medytujesz, ćwiczysz, prowadzisz dziennik, a później Twoje życie zmienia się niesamowicie, ponieważ Twój dzień jest tak dobry jak jego pierwsza godzina. Trywialne? Niby tak, ale faktycznie diametralnie zmienia przebieg każdego dnia.

THE NOW HABIT

Neil Fiore

Książka opowiada o źródłach prokrastynacji – wyjaśnia dlaczego mamy tendencję do odkładania działania. Autor przedstawia kilka ćwiczeń służącym poprawie i radzeniu sobie z taką postawą. Bardzo dużo miejsca autor poświęca poczuciu niskiej wartości oraz styku tej strony osobowości człowieka ze światem zawodowym. Książka ta demaskuje złe zachowania nie jako wady charakteru, ale wyuczone mechanizmy obronne.

PLATFORM

Michael Hyatt

Pozycja skierowana do pisarzy, mówców, sprzedawców i wszystkich tych, którzy chcą, aby ich przekaz dotarł do jak najszerszego grona właściwych odbiorców! Książka ta daje Ci ekspercki przepis na przyciągnięcie uwagi i sprawienie, by Twój głos wybił się ponad wirtualny zgiełk. Dowiedz się, jak stworzyć własną platformę – środek, za pośrednictwem którego dotrzesz do Twoich aktualnych lub potencjalnych fanów i klientów.

◄ wróć do listy kategorii
Damian MichalakKsiążki – Rozwój Osobisty