Książki – Finanse

◄ wróć do listy kategorii

FINANSOWY NINJA

Michał Szafrański

„Finansowy Ninja” to usystematyzowany zbiór ogromnej wiedzy autora o finansach, oparty na obszernej bibliografii. Książka napisana jest prostym językiem, a dodatkowo zawiera wykresy, obliczenia i różne życiowe przykłady. Jest to książka, która żałuję, że nie została napisana 10 lat wcześniej. Po jej lekturze widzę finansowe błędy, które popełniłem za młodu, ale dostrzegam też te, których mogę uniknąć w przyszłości. Zdecydowanie polecam!

RICH DAD’S CASHFLOW QUADRANT

Robert Kiyosaki

Książka dla każdego – otwiera oczy na wiele spraw. Ciekawie napisana – zawiera niewiele informacji, ale każda jest na wagę złota. Dobrze pokazane są rodzaje ludzi, kto jak i gdzie zarabia pieniądze (tytułowe kwadranty). Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla świadomego finansowo człowieka.

BOGATY OJCIEC, BIEDNY OJCIEC

Robert Kiyosaki, Sharon Lechter

Każdy, kto chciałby rozpocząć drogę ku finansowej wolności i niespecjalnie jest pewny, w którym kierunku, jak zacząć i gdzie szukać motywacji, powinien sięgnąć po tę książkę. Kiyosaki opowiada nadzwyczaj ciekawie. Mało jest w tej lekturze gotowych przepisów i mało jest sytuacji, które można by przenieść 1:1 w polskie realia. Nie zmienia to faktu, że książka jest motywująca i ukierunkowuje nasze przemyślenia.

THE E-MYTH REVISITED

Michael E. Gerber

Bardzo dobra książka. W ciekawy i trafny sposób opisuje to, dlaczego większość małych firm upada. Podział osobowości człowieka na trzy różne rodzaje (przedsiębiorca, menadżer i specjalista), bardzo przypadł mi do gustu, ponieważ pozwala w łatwy sposób wytłumaczyć sobie dlaczego niektóre firmy odnoszą sukces a inne nie. Obowiązkowa lektura, dla każdego kto ma lub zakłada swój biznes.

◄ wróć do listy kategorii
Damian MichalakKsiążki – Finanse